Mimar Sinan Mah.Selman-i Pak Cad.N:72 Üsküdar Pazartesi - Cuma 08:00-17:00 0216 341 90 90

Sıkça Sorulan Sorular

Çocuğumun burnundan devamlı sarı-yeşil akıntı geliyor ve tedaviye direnç gösteriyor…
İlk incelenmesi gereken bölge burun ve geniz etidir. Kan tahlili, alerji tetkikleri ve kültür alınması gerekebilir. Kültürün endoskopi altında sinüs ağızlarından alınmalıdır..

Çocuğumun gündüzleri nefesi normal ancak geceleri şiddetli horlamaları oluyor…
İlk bakılması gereken bölge genizdir. Bu bölgenin mutlaka görüntülenmesi gerekir. İdeal muayene bir KBB uzmanı tarafından endoskopi ile geniz eti varlığının ve burun içerisinin incelenmesidir.

Burun Estetiği Ameliyatları Ne Kadar Sürer?
Burun estetiği ameliyatının süresini etkileyen bir çok etmen vardır. Burada önemli olan nokta burunda hangi sorunların düzeltileceği ve hangi yöntemlerin kullanılacağıdır. Ameliyatın süresi ameliyatı yapan cerraha ve ameliyat olacak hastamızın burnunun yapısına, nefes alma problemleri olup olmamasına, hastamızın daha önce başka bir burun ameliyatı geçirip geçirmemiş olması gibi pek çok etkene bağlı olarak değişir. Genel olarak ortalama bir burun estetiği ameliyatı 2 – 2.5 saat arası sürer.

En Erken Kaç Yaşında Burun Estetiği Yapılabilir?
Burun estetiği ameliyatları mutlaka büyüme sürecinin tamamlanması ve burnun kemik - kıkırdak yapısının oturmasından sonra yapılmalıdır. Bu süre kadınlar için gelişim hızı daha fazla olduğu için 16 – 17 yaş, erkeler içinse 18 yaş sonrasıdır. Diğer önemli nokta da genç bir hastanın psikolojik durumudur. Doktor ve aile hastanın bu ameliyata psikolojik olarak hazır olup olmadığını kontrol etmelidir.

Bademcik Ameliyatları Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?
Bu konuda bir alt sınır vermek pek mümkün değildir. Bu problemler çocuklarda genellikle 2.5 yaş civarında ortaya çıkmaya başlar. Anestezi açısından güvenilir ve tecrübeli bir ortamda , eğer bu tıkanıklık ileri derecedeyse bu yaştan itibaren yapılabilir. Sık enfeksiyonlara maruziyet hakında daha iyi karar vermek için bir iki yıl beklenebilir.

Çalışma Saatleri